چاپ

چشم ما رنگ ها و ترکیب آنها را درک می کند . می بینبم، لذت می بریم، جذب میشویم و در نهایت نسبت به آنچه در ذهنمان نقش بسته است تصمیم میگریم. این نقش مهم، حس بصری در شناخت زیبایی وقدرت درک بهترین ها انسان را مجذوب زیبا ترین می کند.

اگر تاریخ را ورق بزنیم خواهیم دید که فن چاپ چندین و چند قرن پیش در زمان آشوریان ایجاد شد و این موضوع نشانه نیاز انسان را به این صنعت عظیم نشان میدهد. امروزه هزاران هزار کالا با خواص مشابه به بازار عرضه میشود و شما باید در میان این هزاران کالای عرضه شده دیده شوید. در این جاست که نیاز شما به تبلیغات و چاپ به خوبی احساس میشود.

چاپ یک عکس یک طرح تبلیغاتی وحتی کاتالوگ محصول می تواند به گونه ای باشد که باعث جذب شدن مخاطب به محصول ارائه شده شود.لذا هرچند یک طرح تبلیغاتی خوب وعالی باشد اما اگر چاپ آن دارای کوچکترین اشکالی باشد می تواند تمام زحمات کشیده شده قبلی را از بین ببرد.

چاپ فرآیندی است که توسط آن نقش یا اثری را بر روی سطحی ایجاد و تکثیر می نمائیم که این سطح می تواند کاغذ- مقوا- سلفون- پلاستیک و … باشد. واژهٔ چاپ و صورت قدیمیتر آن «چهاپ» را برگرفته از واژهٔ مغولی چاو دانسته اند که به معنای «فشردن سطحی بر سطح دیگر» است. چاپ در لغت به معنای نقش، اثر، مُهر و نشان آمده است و در متون مختلف کلمات طبع، باسمه، و تافت بهعنوان مترادف آن به کار رفته است. چاپ در اصطلاح، به عمل، فن، و صنعت تکثیر صورت و نقشهای دوبعدی مانند حروف، ارقام، خط ها، تصویرها، و… به وسیلهٔ انداختن اثر این نقش ها بر کاغذ، پارچه، یا مواد دیگر، به ویژه چاپ مواد خواندنی، با تصویر یا بدون تصویر بر روی کاغذ گفته میشود.

در تعریفی دیگر، چاپ مجموع عملیاتی است که متن خام را به اثر درخور انتشار مانند کتاب، مجله، روزنامه، و جز آن تبدیل کند. چاپ بر روی کاغذ شناخته شده ترین کار چاپی است.امروزه با پیشرفت تکنیک های چاپ این عمل روی مواد سلولزی، نایلونی، پارچه ای، چرمی، مواد شیمیای، فلزی، شیشهای با اشکال صاف یا ناهموار، مقعر یا محدب و … صورت میگیرد.

چاپ لارج فرمت

چاپ بنر

چاپ فلکس

چاپ استیکر

چاپ روی پارچه

چاپ کوتد و فتوگلاسه

استیکر (پشت چسب دار)

چاپ افست

دفترچه راهنمای محصولات

کاتالوگ، بروشور، پوستر و …

مجله، ویژه نامه، سررسید، تقویم

انواع بسته بندی (لمینیت، مقوا و …)

اوراق اداری (سربرگ، پاکت نامه، اوراق اداری و مالی و …)

چاپ دیجیتال

تراکت ، پوستر

بروشور ، کاتالوگ

کارت ویزیت . فاکتور

کارت دعوت ، کارت پستال

اوراق اداری (سربرگ، پاکت نامه، اوراق اداری و مالی و …)

سایر خدمات چاپ

سایر خدمات چاپی مانند: چاپ تامپو(ن) برای چاپ برروی سطوح غیرصاف مانند ظروف، نوشت افزار و ..، چاپ سیلک، چاپ پرچم و تی شرت و … نیز از دیگر فعالیت های ” آژانس تبلیغاتی آرشیکا  ” می باشند

برخی نمونه کارها